XIV ZLOT MIELECKI TO JUŻ HISTORIA – BYŁO SUPER 2019

26.08.2019

Po raz kolejny w województwie podkarpackim został zorganizowany zlot miłośników klasycznej motoryzacji. Jak widać tego typu imprez nigdy za wiele co bardzo nas cieszy. Tym razem w mieście mocno kojarzącym się z przemysłem lotniczym – Mielcu, odbyła się już IX edycja zlotu „Legendy Polskiej Motoryzacji”. Na takim wydarzeniu nie mogło nas zabraknąć.

Rzeszów dumnie i licznie reprezentowały dwie grupy – Rzeszowskieoldtimery oraz Rzeszowskie Klasyki Nocą.

Na tą krótką chwilę Mielec cofnął się do czasu gdzie pod pewexami można było spotkać cinkciarzy, oranżadę piło się z saturatora, a samochody były tworami na miarę naszych możliwości. Możliwości, które mimo wielu ograniczeń technicznych spowodowały, że auta te zapisały się złotymi zgłoskami w historii polskiej i europejskiej motoryzacji, a sentyment trwa po dzień dzisiejszy.

Na ulicy Sportowej w Mielcu pojawiły się przeróżne klasyki z czasów PRL. Nie tylko auta ale także ich charakterystyczne, często oryginalne wyposażenie nawiązujące do tych czasów potęgowało poczucie, że znów jutro trzeba będzie stać w kolejce po „poradnik spelologiczny”.

Wśród aut pojawiły się doskonale znane Nyski, Warszawy, Fiaty, Syrenki oraz „Borewicze”. I to właśnie jeden z nich, reprezentowany przez członka grupy Rzeszowskieoldtimery został wyróżniony laurem prawdziwego i rasowego auta rodem z czasów PRL.

W ramach nagrody organizatorzy wykazali się wyrozumiałością i nie z holowali auta laureata na najbliższy parking  lub szrot tylko wręczyli pamiątkowe suweniry.

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy o godz. 16 na spotkanie rzeszowskicholdtimerów na płycie parkingowej przy WSK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *